Lokalizacja

Okolica

Iwiny to przepiękna mała miejscowość położona 700 m od granicy Wrocławia od strony osiedla Brochów.

Osiedle Iwiny Natura Park położone jest pomiędzy ulicą Brochowską a ulicą Miodową. Możemy nimi dojechać do osiedla Brochów oraz Jagodno. Z drugiej strony możemy wyjechać na Obwodnicę Wrocławia i dojechać nią w kilka minut do Bielan Wrocławskich lub autostrady A4.

W bezpośredniej okolicy osiedla można skorzystać z przystanku autobusowego, a jeszcze w tym roku powinna zakończyć się budowa stacji kolejowej oraz przystanku Park and Ride.

Za to pieszo lub na rowerze można dotrzeć w każde miejsce, z którego korzystamy codziennie. Sklepy, apteki, NZOZ, żłobek, przedszkole, szkoła podstawowa - są naprawdę blisko.

Najbliżej jest jednak do przyrody, można spędzić czas we własnym ogrodzie, na placu zabaw i w strefie chillout na osiedlu lub wyjechać na przejażdżkę rowerową do pobliskich parków i okolicy Iwin.

1 min
do Wrocławia

Sklep Spożywczy
250 m (1 min)

Apteka
3 km (5 min)

Żłobek
900 m (2 min)

Przedszkole
5,4 km (9 min)

Szkoła podstawowa
2,3 km (5 min)

Planowany przystanek kolejowy
Wrocław Iwiny Park and Ride
4 km (7 min)

Przystanek autobusowy
linii miejskiej 110
100 m

Wschodnia obwodnica wyjazd
750 m (1 min)

Stacja paliw
2,4 km (3 min)

Park Bieńkowicki
700 m (1 min)

Park Brochowski
3 km (7 min)

Basen AquAPARK Brochów
3 km (6 min)

Atrakcje

Park and ride Iwiny

W najbliższym czasie w Iwinach planowane jest utworzenie przystanku Park & Ride, przy którym będzie można zostawić samochód i przesiąść się w pociąg z nowo budowanej stacji na odcinku linii 276. Będzie nim można dojechać do stacji Wrocław Główny w 5-6 minut.

Park Brochowski

Najstarszy park w granicach Wrocławia, położony w południowo-wschodniej części miasta (w obrębie osiedla Brochów). Ma powierzchnię 8 ha i utrzymany jest w stylu barokowym. Na terenie parku aż 18 drzew zakwalifikowanych jest jako pomniki przyrody. W Parku Brochowskim znajduje się ciekawostka przyrodnicza - Labirynt Grabowy. Można się w nim zgubić, celem zabawy jest dojście do środka Labiryntu, w którym rośnie drzewo.

Park Bieńkowicki

Niewielki park położony na osiedlu Bieńkowice. Został utworzony w 1907 roku przy ulicy Koreańskiej, która dzieli jego obszar na dwie części. Na południe od parku przebiega granica Wrocławia, za którą położona jest wieś Iwiny. W parku znajdziemy plac zabaw, zagramy w szachy przy specjalnych stolikach oraz w tenisa stołowego. To prawdziwa, zielona oaza spokoju, którą warto chociaż raz odwiedzić.

Basen na Brochowie

Do końca 2021 roku na wrocławskim Brochowie przy ul. Polnej powstanie kompleks basenów. Lokalizacja nieprzypadkowa na działce, gdzie w latach 30. XX w. funkcjonowało miejskie kąpielisko. W kompleksie powstaną trzy baseny kryte: sportowy, do nauki pływania oraz brodzik dla dzieci. Ponadto zaprojektowana zostanie też wanna SPA z hydromasażem, a brodzik dla dzieci będzie wyposażony w zjeżdżalnię i armatki wodne. Baseny zewnętrzne będą miały powierzchnię ponad 450 m2. To tylko niektóre z licznych atrakcji, które staną się dostępne dla mieszkańców południowego Wrocławia i okolic.